Hakkımızda

Söğüt Köyü’ne Ulaşım
Söğüt Köyü’ne doğru ilerlerken Marmaris merkeze de girebilirsiniz ama Yeni Datça yolu üzerinden daha kolay ulaşılıyor. Hisarönü, Orhaniye ve Selimiye köylerinden geçiliyor ve yol üstünde üç farklı köyde aynı temayı fotoğraflayabiliyorsunuz: Mavi ve yeşil.

Size yolda keçiler eşlik edebilir… Sağlı sollu kahveler size köyün yolunu gösterebilir. Kalabalık avlular, bahçelerde taş ocakları görebilirsiniz. Köy ekmeği ve peksimet yapan kadınlar, köy ekmeğinin arasında keçi peyniri yiyen çocuklara rastlayabilirsiniz. Payam (badem), harnup (keçi boynuzu) ve siyah incir ağaçlarının rastgele dizildiği bahçelerden geçebilirsiniz.

Söğüt Köyü’nün tarihini kendi halkından dinlemek çok keyifli, aklınızda bulunsun. Köyün girişinde bulunan okulun arkasında, köyde yaşamın M.Ö yıllara dayandığını gösteren Thyssanos antik kentine ait kale kalıntıları bulunuyor ama henüz burada aktif kazı çalışması yapılmamış.

Söğüt Köy Marmaris

Ege ve Akdeniz arasında, doğallığı hiç bozulmamış bir cennet Söğüt köyü. Yaklaşık 2000 kişilik bir nüfusu olan bu küçük köy, Marmaris’e 2 saatlik bir uzaklıkta…

Söğüt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, 48730 Marmaris/Muğla

1U2G
WhatsApp chat
Scroll to Top